Frontera B 2.2i z ECU od Isuzu , jak się z nim połączyć ?

Opel Frontera

Frontera B 2.2i z ECU od Isuzu , jak się z nim połączyć ?

Postprzez pikas4 » 30 maja 2023, 19:09

Witam,
Frontera B 98r 5D 2.2i 136KM ECU Isuzu, Lpg tech 204

Uruchamiając silnik kontrolka silnika zawsze gaśnie równo z kontrolką oleju, co jest dosyć nietypowe jak dla mnie. Zastanawiam się czy przez jakiegoś handlarza nie zostały obie zmostkowane z czujnikiem oleju...
Dlatego żeby to zweryfikować, oraz stan innych czujników, chciałem się podłączyć z silnikiem przez obd, ale nie mogę uzyskać połączenia z ECM. Zarówno elm327 po BT jak i op-com 1.4 nie uzyskują połączenia. W złączu OBD masa jest na pinie 4 i 5 oraz +12V na 16, natomiast na pinie 7 jest napięcie 2.4V (o ile miernik dobrze pokazuje) co jest nawet dziwne bo w instrukcji serwisowej jaka krąży w internecie, do frontery B/isuzu ten pin w silniku 2.2i jest pominięty. Nie można się również opcomem połączyć po pinie 12 ani po pinie 2, zgodnie z serwisówką sprawdzałem czy ciągłość połączenia pinu 2 (Class2serial data) z gniazdem obd2 do ECM jest zachowana.


Nie jestem specjalistą od LPG, może to on tak działa na kontrolkę silnika, ale na próby połączenia, wiązka z niego była całkowicie odpięta.

Czy ktoś miał z tym ECU od Isuzu w oplu do czynienia i przerabiał podobny przypadek ? Czy w ogóle opcomem czy jakąś eml(ą) można się podłączyć z tym sterownikiem by odczytać ewentualne błędy ?
Z góry dzięki za rady.
pikas4
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 maja 2023, 18:53

Re: Frontera B 2.2i z ECU od Isuzu , jak się z nim połączyć

Postprzez Jake » 31 maja 2023, 00:19

Przeciez 2.2i to silnik GM/Opla, tam jest ECU od Isuzu?
Ja szczerze mowiac nie mam zbyt duzo pojecia ani o tych silnikach ani Oplach, wiec nie podpowiem za wiele. Nie mialem tez zadnego auta ktore byloby na tyle nowe by miec OBD2 :lol:
Natomiast LPG to jest latwizna - moge cos podpowiedziec tylko nie w zab nie wiem jaki zwiazek z Twoim problemem ma gaz?

PS. A probowales szukac na forum frontery?
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Frontera B 2.2i z ECU od Isuzu , jak się z nim połączyć

Postprzez pikas4 » 31 maja 2023, 13:10

Niestety Sterownik Isuzu to było zaskoczenie, pamiętam u wuja w fronterze A sport, sterownik benzynowy był od boscha, a tu w nowszej fronterze B jest identyczny sterownik jak w isuzu trooper V6 (duży z trzema wtykami czerwonym białym i niebieskim ) i mimo że na gniazdo OBD II to chyba daleko mu od tego standardu ;) . Czy to w ogóle da się w garażowych warunkach odczytać to nie mam pojęcia... Niestety na forum fronterek w mechanice panuje cisza :cry: ... A co do LPG to wspominam, bo niektóre sterowniki mogły być połączone z OBD i bez odłączenia zasilania od sterownika LPG, mogły blokować komunikacje przez gniazdo.
pikas4
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 maja 2023, 18:53

Re: Frontera B 2.2i z ECU od Isuzu , jak się z nim połączyć

Postprzez Jake » 05 cze 2023, 17:10

A, no tak, w tym przypadku to faktycznie moze byc klopot. W koncu nawet najstarsi gorale nie odgadna jak bardzo fantazja poniosla szalonego gaziarza ktory w szale wojennym cial na oslep kable montujac instalacje.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa


Powrót do Isuzu Amigo, Rodeo, Mu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron