Zamek schowka przed pasażerem

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Zamek schowka przed pasażerem

Postprzez krzyko66 » 22 kwi 2024, 20:45

Witam Panowie. Coś mnie dzisiaj podkusiło sprawdzić czy zamek schowka przed pasażerem działa. Owszem zadziałał, ale tylko w jedną stronę, czyli zamknął się, a tworzyć ani w ząb. Pierwsze pytanie - czy kluczyk od stacyjki też otwiera i zamyka ten zamek schowka czy to był tylko zbieg okoliczności, że zamknął, a potrzebny jest całkiem inny kluczyk? Czy kluczyk powinien wchodzić tak maksymalnie do połowy w ten zamek schowka czy głębiej? Teraz wchodzi właśnie tak w 1/3 maksymalnie do połowy. No i na koniec czy jest jakiś sposób, żeby go otworzyć - na siłę, od wewnątrz schowka, coś przycisnąć, pociągnąć, podważyć? Na szczęście nic specjalnego poza zestawem żarówek i ręcznikiem kuchennym nie zamknąłem, ale fajnie byłoby go znowu usprawnić. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Isuzu Trooper 3.0 D 2002 r.
Avatar użytkownika
krzyko66
 
Posty: 115
Dołączył(a): 28 maja 2009, 22:03
Lokalizacja: Supraśl/Białystok

Re: Zamek schowka przed pasażerem

Postprzez Jake » 22 kwi 2024, 20:53

Zamek schowka otwiera kluczyk od stacyjki
Bebenek jest duzo plytszy - ma chyba tylko 3 piny zamiast 6 jak w stacyjce i drzwiach.
Kluczyk ma wchodzic wlasnie tylko do polowy - sam czubek.
Zastosuj "uniwersalny sposob na zaciety zamek numer 5" czyli najpierw popsikaj do zamka smarem PTFE, potem wloz i wyjmij kluczyk 5 razym zeby rozprowadzic smar i rozruszac piny. A nastepnie probuj przekrecic zamek lekko potrzasajac kluczykiem gora dol oraz minmalnie go wysuwajac/wsuwajac. Jak trafisz przypadkiem w ten wlasciwy ruch to od razu poczujesz o co chodzilo i zamek CI sie otworzy.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4211
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Zamek schowka przed pasażerem

Postprzez krzyko66 » 22 kwi 2024, 21:04

Smar PTFE to jakiś specjalny smar? Próbowałem na razie WD40 prysnąć, ale bez efektów. Mam jakiś smar do zamków i kłódek Tecmaxx, ale ma na tyle krótką końcówkę, że nie sięga do bębenka w schowku - jest osadzony jakiś centymetr głębiej, niż powierzchnia drzwiczek schowka.
Isuzu Trooper 3.0 D 2002 r.
Avatar użytkownika
krzyko66
 
Posty: 115
Dołączył(a): 28 maja 2009, 22:03
Lokalizacja: Supraśl/Białystok

Re: Zamek schowka przed pasażerem

Postprzez Jake » 22 kwi 2024, 21:46

Smar do zamkow bedzie nawet lepszy. Nie uzywaj WD40 - to penetrator, on wyplukuje smar.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4211
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości