Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Wróbel » 13 paź 2008, 19:44

Witam!
Moja przygoda z Trooperem 3.0 DTI zaczeła sie stosunkowo niedawno dlatego tez mam prośbę. Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry serwis w Łodzi?? muszę zrobić wymiane rozrządu. Chodzi mi tu o jakis specjalistyczny zakład gdzie będą wiedzieli "jak wygląda " ISUZU TROOPER. Byłbym wdzięczny równiez za jakieś namiary na dobry(żeby cos wiedzieli a nie pytali co to za auto. I żebym nie musiał jeżdzić i wymieniać ) sklep z częściami, moze być również internetowy.

POZDRAWIAM
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez crazy125 » 13 paź 2008, 21:05

w zakładce pliki do pobrania na stronie głównej trooperowców jest jeden o nazwie: 98-02_rdh_trooper masz tam schemat instalacji całego rozrządu i sposobu postępowania gdyby mechanik miał problem - moim zdaniem bardzo istotną kwestią jest żeby mech miał stroboskop do ustawiania rozrządu bo na oko jak mi chłopaki robili to każdemu inaczej wychodziło a stroboskop nie pozostawia wątpliwości. Nie wiem jak w twoim ale w moim rozrząd jest od czoła auta i praktycznie trzeba odkręcić kilka śrubek i już mamy rozrząd zdemontowany ( o ile nie masz łańcuszka to każdy mech powinien dać radę - moje auto robili mechanicy z serwisu skody:). Natomiast nie wiem jak wygląda z danymi do ustawienia rozrządu ale gdyby nie było ich w tym załączniku który podałem na początku to w każdym punkcie stacji kontroli pojazdów można się dowiedzieć tego z programu lub książki "Auto Data" gdzie są parametry ustawień do wszystkich aut. Pozdrawiam - napisałem żeby pobudzić Łodzian do pomocy;)
crazy125
 
Posty: 22
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Wróbel » 13 paź 2008, 21:40

Podziękował :!:
Właśnie ściagam pliczek i jak tylko skończę to poczytam.Przyda sie napewno.
A co do Łodzian, to ja równiez zachęcam do większej aktywności na forum i proszę o dalsze podpowiedzi.
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Silvestr » 14 paź 2008, 15:23

Nie wiem jak z częściami do najnowszego modelu, ja do swojego niestety lub stety zaopatrywałem się na Wróblewskiego w JC. Jeśli chodzi o serwisy to nic nie polecę, bo nie korzystałem...

Jeśli zaś chodzi o aktywność Łodzian, to niestety poza nami z regionu jeszcze nikogo na forum nie ma :|
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Wróbel » 14 paź 2008, 19:35

Dzięki Silvestr !!
Firme JC z ul. Wróblewskiego znam gdyz posiadam jeszcze dwie dostawacze mazdy i zaopatrywałem sie u nich. Części do Trooperk rzeczywiście maja lub mogą zamówić ale o ile cześci do mazdy maja w konkurencyjnych cenach to do trooperków juz wyśrubowane. Dzwoniłem bowiem do Bydgoszczy i do Wrocławia czyli dwóch głównych serwisów-warsztatów Trooperków a w szczególności tych z diselkiem 3.0 Dti i powiedzieli mi cenę o 20% nizsza(za kompletny rozrząd) niż w JC... ale niechcieli niestety sprzedac na odległość. Dlatego tez zapytałem zastanawiając sie czy jest jakas alternatywa czy jestem "skazany" na JC, wiec gdyby sie ktoś czegos dowiedział czekam na sygnały.

A co do Łodzian to przybywa trooperków w Łodzi wiec jak sie dowiedza o forum to podniosą nam ranking. Z jednej strony dobrze ale z drugiej to fajnie mieć autko inne niz wszyscy więc zbytnia popularność nie jest wskazana :D

Pozdrawiam
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Silvestr » 14 paź 2008, 19:49

Te firmy co wspomniałeś specjalizują się w nowych Trooperach, więc i na części do nich mogą mieć silne rabaty - stąd ich konkurencyjne ceny... A to, że nie chcą sprzedawać wysyłkowo też można zrozumieć - wolą robić u siebie ;)
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Wróbel » 14 paź 2008, 21:26

Dokładnie! Ja robiłbym tak samo :)
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Serg » 21 paź 2008, 22:39

Co do serwisu to polecam wuja pata :) na wierzbowej, kliknij pod pat4x4.pl w zakladce warsztat jest nr tel.
Z terminami jest roznie, jak u wszystkich, najlepiej podjechac na miejsce.
Isuzu Monterey 3.1 LTD, +2", KL78 32", EGR, Superwinch, Safari, ARB
Avatar użytkownika
Serg
Moderator
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 paź 2008, 09:46

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Wróbel » 21 paź 2008, 23:57

Podziękował!
Sklep z częściami to znalazłem Intercars na ul.obywatelskiej133, do mojego trooperka ceny cześci są dużo niższe niż na ul. wróblewskiego w Jc auto,byłem sprawdziłem!! A za namiary na pat'a dziekuje jutro podjade zapytam czy sie podejma bo jak narazie to wszyscy słysząc" 3.0dti " odprawiaja mnie z kwitkiem i juz sie bałem ze zostanie mi Bydgoszcz albo Wrocław bo wiem że oni na 100% zrobią. Jutro sie dowiem, jak powiedza że zrobią to w przyszłosci postawie piwo ... albo nawet dwa ;)
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Wróbel » 22 paź 2008, 21:59

Byłem dzisiaj u Pata i umówiłem się na rozrzad, wymiane oleju, i pare drobnych spraw. Autko zostawiam na dwa dni w przyszłą środę. Także serg wisze ci piwko :!: A drugie jak zrobią tak jak się należy. Musze przynac że wrazenie zrobił na mnie dobre i czesci załatwia duzo taniej niz w sklepach...ogólnie pozytywnie. zobaczymy jak bedzie gdy odbiore troopka:) Narazie wielkie dziękuje zaoszczedziłeś mi zwiedzania Bydgoszczy lub Wrocławia... przynajmniej narazie :lol:
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Serg » 22 paź 2008, 22:42

No to gitara, ze sie umowiliscie, zdaj relacje po :)
p.s. pat tez jezdzil isuzu ale rodeo, chwilowo stoi uziemieniony pod warsztatem :)
Isuzu Monterey 3.1 LTD, +2", KL78 32", EGR, Superwinch, Safari, ARB
Avatar użytkownika
Serg
Moderator
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 paź 2008, 09:46

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Wróbel » 23 paź 2008, 12:21

Widziałem właśnie to jego rodeo :) silniczek do roboty :!:
A relacje oczywiście zdam zaraz po odebraniu Troopka.
Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez gumirek » 30 paź 2008, 17:28

Ja też chciałem zapytać o sklepy z częściami, ale internetowe:

Wróbel - w innym wątku proponowałeś http://sklep.intercars.com.pl/
Ceny są normalne - czyli takie, o które dowiedział się mój mechanik. On ma swoich dostawców. Dobrze wiedzieć, że mnie nie naciąga.

Ale co sądzicie o sklepie http://www.tanioidobrze.pl/ ? Części sprzedają również na Allegro...

Tarcza hamulcowa ATE do Montereya w pierwszym kosztuje ponad 230 zł, a w tym drugim 165 zł. Klocki przód- odpowiednio 174 i 125 zł. Różnica jest tak duża, że zastanawiam się, czy to nie podróbki... Co o tym sądzicie? Pilnie potrzebuję zrobić hamulce! U mnie są jeszcze fabryczne klocki, na pewno zdarte do blach...
Opel Monterey LTD '95/96 3.2 - 6VD1
Avatar użytkownika
gumirek
 
Posty: 409
Dołączył(a): 29 paź 2008, 17:42
Lokalizacja: Lublin / Biała Podl.

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Wróbel » 30 paź 2008, 21:07

Hey!
Jak chodzi o intercars to ja tańszego w Łodzi nie znalazłem co prawda nie kupiłem w koncu u nich tego rozrządu bo Pat załatwił taniej ale nie zmienia to faktu ze jak chodzi o czesci do 3.0dti to były w lepszych cenach niz w JC AUTO. Dla mnnie ceny sa noramalne jak na tak nietypowe auto-myslałem ze bedzie gorzej.
Z tymi internetowymi sklepami to jednak trzeba uważać a to co takie same na obrazku nie zawsze w rzeczywistosci jest podobne :)21 Jak twój mechanik ma dostep to pewnie załatwi w tych samych pieniadzach ale .... tak jak piszesz warto sprawdzić :D
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez Wróbel » 08 lut 2009, 00:26

JEDYNY SŁUSZNY SERWIS TO DELTA WE WROCAWIU :!: :!: :!: Wiedzą co robią, maja części na miejscu a jak nie to sa w stanie załatwić. Naprawde soliny warsztat, świadczy o tym czasami sam termin oczekiwania... i ilośc troopków i montków na placu. Watro tam pojechać i stracic troche czasu... ale gawrantuje ze zaoszczedzicie kase.UWAGA natomiast na pseudo serwis w Bydgoszczy. Naciągacz jakich mało... podszywa sie pod zadowolonych klientów i wypisuje bzdury na forach. Przekonałem sie na własne oczy... czytałem listy jakie wysyłał klientowi naprawe w koncu wycenił mu na ok 9000zł gdzie w delcie kosztowało 1600zł. Nic z tego że powiedział swoja astronomiczna cene każdy ma prawo... ale on nie naprawił dobrze tego samochodu, pomimo takiej kasy, i auto i tak trafiło do Wrocka. Kolejny taki pseudo mechanik Jak PAT z Łodzi z ul. wierzbowej-zreszta członek naszego forum :roll:
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez edi 2 » 09 lut 2009, 16:07

Miałem problem aby w Łodzi zakupić termostat do mojego Tropcia, w Bydgoszczy usłyszałem cenę 180 zł+ 30 transport, we Wrocławiu 120+20 transport, i w internecie znalazłem firmę GSI z Poznania i tam dokonałem zakupu 110zł+10zł transport http://www.gsi-goszczynski.pl/index_p.htm
edi 2
 
Posty: 33
Dołączył(a): 22 paź 2008, 20:31

Re: Szukam dobrego serwisu i sklepu z częściami w Łodzi

Postprzez oko » 20 lut 2009, 09:59

no niestety nie mamy łatwego życia jeśli chodzi o serwisy Tropka i Montka w Łodzi i okolicach... Ja jestem z Kutna wiec do Łodzi rzut kamieniem a bywam zresztą często... I z chęcią przy okazji odwiedzin spotkam sie z kolegami na pogadance i wymianie doświadczeń co do naszych ulubionych autek... Z tego co przekopałem temat to widzę, że w łodzi "spece" są typu podjedz zobacze może da sie naprawić ale generalnie nie są biegli w tych autkach. I chyba naprawde tytaj jeśli wpdamy w tarapaty gdzie potrzeba fachury to zostaje nam wrocław i... pewnie bydgoszcz choć (jednak są zbyt drodzy i ci maja różną opinie) Wyczaiłem jeszcze warsztat pod piasecznem ale nic o nim nie wiem... Co do cześci.. ja kupywałem tarcze na tył do montka (a są tam tarczobębny za 120zł sztuka i klocko jak kojaże po 70zł. (wiadomo zamienniki) ale hulają i jest wszystko ok. W Kutnie mam klienta który sprowadza mi cześci po naprawde sensownych cenach ... rorzad kompletny zapłaciłem coś poniżej 500zł jak pamietam.
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości