Wrzucanie biegów w automacie po uruchomieniu

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Wrzucanie biegów w automacie po uruchomieniu

Postprzez krzyko66 » 22 kwi 2024, 20:57

Trooper, 2002, 3.0 dti, automat. Pojawiło mi się takie zjawisko - po uruchomieniu po dłuższym postoju auta, wciskam przycisk z lewej strony dźwigni zmiany biegów i wszystko działa. Biegi przełączają się bez problemu. Natomiast, jeśli auto postoi krócej, kilkanaście minut do pół godziny i znowu je uruchomię, to ten przycisk z lewej strony dźwigni zmiany biegów jest zablokowany, jakby podparty, a tym samym żadnego biegu wrzucić się nie da. Auto musi albo kilka minut popracować, albo muszę dodać gazu tak do 2,5 - 3 tys, obrotów i wówczas przycisk daje się wcisnąć i wszystko działa prawidłowo. Oczywiście zmiany biegów dokonuję przy wciśniętym hamulcu, bez wciśniętego biegów nie da się zmienić tym bardziej. Co może być tego przyczyną? Jakiś czujnik pada, czy ewentualnie może ciśnienie w układzie hamulcowym po jeździe spada? Pozdrawiam
Isuzu Trooper 3.0 D 2002 r.
Avatar użytkownika
krzyko66
 
Posty: 115
Dołączył(a): 28 maja 2009, 22:03
Lokalizacja: Supraśl/Białystok

Re: Wrzucanie biegów w automacie po uruchomieniu

Postprzez Legend » 22 kwi 2024, 23:09

wg mnie ten elektromagnes nawala.
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1391
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Wrzucanie biegów w automacie po uruchomieniu

Postprzez kugel » 24 kwi 2024, 10:11

Temat przerabiałem rok temu.
U mnie winny był włącznik światła stop, pod deską przy pedale hamulca. Trzeba go przeczyścić, bo środek, który go fabrycznie smarował zgęstniał po latach i zaczyna go zaklejać. Zdemontuj, wyczyść jakimś WD czy podobnym żeby trzpień płynnie chodził i będzie działać.
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: Wrzucanie biegów w automacie po uruchomieniu

Postprzez Jake » 24 kwi 2024, 18:31

Po czyszczeniu WD40 daj nowy smar, bo bez smaru sie bedzie przycierac i szybko sie zuzyje.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4211
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości