Cześć Wszystkim

Tu mozesz sie przywitac i przedstawic

Cześć Wszystkim

Postprzez Inhuman » 05 wrz 2022, 10:37

Cześć,

Piotr z Poznania, Monterey z 93 LTD już od dwóch lat u mnie ale dopiero teraz tu zawitałem.
Dla mnie to holownik trailera do koni więc zabawy w terenie nie moja bajka, co nie znaczy, że jeździ po asfalcie tylko.
Jakiś czas szukałem najpierw dobrego warsztatu w okolicach Poznania, który już zna ten samochód ale już znalazłem w Przeźmierowie. 240 tys km ma przejechane (przynajmniej tak ma na liczniku) ale ponoć kilka lat stał nieużywany. Oczywiście 3.1 TD. Do wożenia koni w pełni wystarcza, bo i tak trzeba jechać ostrożnie.
Trochę już przy nim ogarnąłem, w szczególności, że musi być sprawny mechanicznie i nie zwieść w trasie.
Ale zawsze kilka tematów do zrobienia jest przy 30 letnim aucie, choć obecnie to raczej kosmetyka wizualna.
Przeszukałem już forum w poniższych tematach ale nie znalazłem odpowiedzi:
1. Daszki przeciwsłoneczne. Moje są ładne i czyste ale mechanizm już padł od pasażera a kierowcy skrzypi. Znaleźć inne w dobrym stanie dość trudne. Czy ktoś się orientuje czy pasują może od nowszych wersji Montereya/Troppera poliftowych lub np. Fronterry? Mam ustalonego tapicera, który może mi je zrobić ale cena wiadomo spora. Może ktoś przerobił temat i dopasował od zupełnie innego auta?
2. Relingi dachowe. Też niemal niedostępne na wtórnym. Amos dromader mi się nie podoba ;). W sumie to nie chce bagażnika wyprawowego. Poszedłbym chętnie w stal nierdzewną ale czas pokaże. Czytałem tu że dach w Montku jest dość kiepski ale jak napisałem mnie wyprawowy nie interesuje. Rowery, kajak może ??? Dopiero oceniam temat i szukam (łącznie ze zdejmowaniem listew na dachu) w celu oceny sposobu montażu. Oryginalne relingi długie do LTB pozwoliłyby ocenić wymiary i śruby do montażu czegoś z kwasówki.
3. Tylna osłona koła zapasowego, albo oryginalna najlepiej już zielona albo taka opaska „chromowana” z deklem. Problem jest zwykle rozmiar koła/opony , te Olx nie pasują póki co.

Może tyle starczy na pierwszy post ;)
Pozdrawiam użytkowników forum
Piotr
Piotr
Poznań
Opel Monterey LTD 3,1 TD 1993r
115 mechanicznych wozi 2 żywe :D
Avatar użytkownika
Inhuman
 
Posty: 7
Dołączył(a): 05 wrz 2022, 09:18

Re: Cześć Wszystkim

Postprzez miras7 » 05 wrz 2022, 11:20

Cześć. Witamy na forum.
Daszki przeciwsłoneczne są takie same jak w polifcie, czyli chyba do 2002 roku(?), z tym że te po '98 mogą być jaśniejsze, jako, że cała tapicerka i podsufitka są jaśniejsze. Jak chcesz to mogę poszukać czy mam na składzie jakieś ładne i sprawne.
Oryginalne relingi rzeczywiście są rzadkie, ale tak jak piszesz łatwo zrobić. Pod listwami na dachu masz otwory gwintowane M6 po 2 szt na jedna nogę, a jest 6 takich punktów, po 3 na stronę. Otwory są zaklejone fabrycznie taśmą, musisz poszukać. To mocowanie wytrzymuje na prawdę duże obciążenia, więc nie musisz się obawiać.
Ad.3. Potrzebujesz osłony koła? Bo nie bardzo rozumiem treść pkt 3. Rozmiar kół masz oryginalny?
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Cześć Wszystkim

Postprzez Inhuman » 05 wrz 2022, 11:44

Cześć,

Jeśli faktycznie masz ładne i sprawne te daszki z polifta i tak jak mówisz pasują to nieco jaśniejszy kolor chyba nie będzie problemem takim jak brak działania czy skrzypienie. Daj znać i cenę to może kupię. Dagadamy
Co do bagażnika to dzięki za dodatkowe info, 3 mocowania widziałem na zdjęciach właśnie, ale czytałem że nie zawsze są otwory. U mnie chyba są bo listwy zacząłem już nieco rozbierać. Kwestia ile magik zawoła za zrobienie bagażnika z kwasówki teraz ;)
Co do osłony na koło to tak jestem zainteresowany zakupem. Koło mam 245/70R16 ale musi być cała niepopękana ta oryginalna. Choć nie wiem czy ta wersja nieoryginalną z polerowanej blachy nie byłaby lepsza. Jeśli już idę w błyskotki ;)
Piotr
Poznań
Opel Monterey LTD 3,1 TD 1993r
115 mechanicznych wozi 2 żywe :D
Avatar użytkownika
Inhuman
 
Posty: 7
Dołączył(a): 05 wrz 2022, 09:18

Re: Cześć Wszystkim

Postprzez Jake » 05 wrz 2022, 12:17

Hej! Witam serdecznie na forum, milo poznac Poznaniaka (choc ja jestem w Poznaniu tylko przyjezdnym) i koniarza (chociaz mnie czesciej to konie woza na grzbiecie niz ja je). Jezdzisz konno czy tylko pracujesz przy transporcie?

1) Daszki to nie jest trudny tematw Trooperach raczej rzadko sie psuja. Co konkretnie w Twoich nie dziala? Od Frontery nie pasuja, bo to calkiem inne wnetrze, ale nie jest trudno kupic sprawne uzywki.
2) Fabryczne relingi ma na sprzedaz jeden z forumowiczow (mroova). Jak jestes zainteresowany to moge Was skontaktowac. jakbys sie na myslil na bagaznik dachowy, to moze moglbym Ci sprzedac moj. Odbior w Poznaniu :D
3) Oslonka kola zapasowego nie pelni zbyt wielu praktycznych funkcji, w teorii ma chronic opone przed dzialaniem promieni slonecznych, ale czy to to faktycznie tak istotne? Ja prefereuje gole kolo, gotowe do uzycia w razie potrzeby.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4204
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Cześć Wszystkim

Postprzez Inhuman » 05 wrz 2022, 13:03

Jake napisał(a):Hej! Witam serdecznie na forum, milo poznac Poznaniaka (choc ja jestem w Poznaniu tylko przyjezdnym) i koniarza (chociaz mnie czesciej to konie woza na grzbiecie niz ja je). Jezdzisz konno czy tylko pracujesz przy transporcie?

1) Daszki to nie jest trudny tematw Trooperach raczej rzadko sie psuja. Co konkretnie w Twoich nie dziala? Od Frontery nie pasuja, bo to calkiem inne wnetrze, ale nie jest trudno kupic sprawne uzywki.
2) Fabryczne relingi ma na sprzedaz jeden z forumowiczow (mroova). Jak jestes zainteresowany to moge Was skontaktowac. jakbys sie na myslil na bagaznik dachowy, to moze moglbym Ci sprzedac moj. Odbior w Poznaniu :D
3) Oslonka kola zapasowego nie pelni zbyt wielu praktycznych funkcji, w teorii ma chronic opone przed dzialaniem promieni slonecznych, ale czy to to faktycznie tak istotne? Ja prefereuje gole kolo, gotowe do uzycia w razie potrzeby.





Cześć,
Widzę że forum lepiej działa niż olx ;)
Dobre daszki wezmę chętnie, co do relingów to kwestia ceny, bardziej je wykorzystam jako wzór pod wykonanie w pełni nowego. Więc jeśli faktycznie ktoś ma takie na zbyciu to może to kwestia dogadania ceny. Masz racje, osłona pełni funkcje ozdobną ale w moim przypadku to o to właśnie mi chodzi.
Co do koni to jestem raczej stajennym z uprawnieniami B+E ;) dziewczyny moje jeżdżą a ja wspieram ich sympatyczne hobby
Piotr
Poznań
Opel Monterey LTD 3,1 TD 1993r
115 mechanicznych wozi 2 żywe :D
Avatar użytkownika
Inhuman
 
Posty: 7
Dołączył(a): 05 wrz 2022, 09:18

Re: Cześć Wszystkim

Postprzez miras7 » 07 wrz 2022, 21:07

Mam te daszki.
Od lewej:
- z polifta, jasna tapicerka, trochę zabrudzone, ale ośki skrzypią
- z Bighorna (na japoński rynek), oba lusterka zamykane, ale lusterko kierowcy pęknięte
- z takiego jak Twój, w pełni sprawne, trochę zabrudzone, lusterka z "chropami"
Obrazek

Te z polifta:
Obrazek
Obrazek

Z Bighorna:
Obrazek
Obrazek

Takie jak w roczniku '93:
Obrazek
Obrazek

Wszystkie mają jakieś plusy i minusy, więc wszystkie są po 50zł za parę + wysyłka do paczkomatu 15zł
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1783
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Cześć Wszystkim

Postprzez Inhuman » 08 wrz 2022, 09:19

Cześć dzięki za tak szeroką ofertę. :)
Zdecyduje się na te z 93 jak w moim, chropy mi nie przeszkadzają jeśli sam mechanizm działa.
Na priv wrzuć mi proszę dane do przelewu
Piotr
Poznań
Opel Monterey LTD 3,1 TD 1993r
115 mechanicznych wozi 2 żywe :D
Avatar użytkownika
Inhuman
 
Posty: 7
Dołączył(a): 05 wrz 2022, 09:18

Re: Cześć Wszystkim

Postprzez Jake » 22 wrz 2022, 01:13

Inhuman napisał(a):Co do koni to jestem raczej stajennym z uprawnieniami B+E ;) dziewczyny moje jeżdżą a ja wspieram ich sympatyczne hobby

Heh, takim to dobrze. Ja sam musialem wozic konie jak byla potrzeba ;) Tez Trooperem zreszta.
trailer.jpg
trailer.jpg (94.28 KiB) Przeglądane 4497 razy

A wczesniej i Frontera.
trailer frontera.jpg
trailer frontera.jpg (160.4 KiB) Przeglądane 4497 razy


PS. Fajny avatar. To fota z internetow czy jakis Wasz kopytny? :)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4204
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Cześć Wszystkim

Postprzez Inhuman » 07 paź 2022, 08:14

Jake napisał(a): PS. Fajny avatar. To fota z internetow czy jakis Wasz kopytny? :)
[/quote]


Tak to nasza większa klaczka ale Avatary mają bardzo małą pojemność i chwile mi zajęło aby na telefonie stworzyć coś tak małego bajtowo ;)

Ja tylko wożę o pomagam przy koniach, sam na nie nie wsiadam :)
Piotr
Poznań
Opel Monterey LTD 3,1 TD 1993r
115 mechanicznych wozi 2 żywe :D
Avatar użytkownika
Inhuman
 
Posty: 7
Dołączył(a): 05 wrz 2022, 09:18


Powrót do Powitania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości