stukanie z silnika 3.2

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

stukanie z silnika 3.2

Postprzez swizz » 20 maja 2009, 19:55

Witam, jestem nowy na forum i chciałbym się przedstawić, a tak właściwie to mój samochód, a więc poruszam się Oplem Montereyem RS z 1993 roku z silnikiem 3,2 + LPG jeżdże nim już od 4 lat i dotychczas wszystko było ok jednak ostatnio pojawiło się niepokojące stukanie z okolic silnika :evil: . Mechanik swierdził, że może to być pompa oleju, ale wolę się upewnić zanim rozkręcę pół silnika czy to na pewno to. :)21
Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem :?: gdzie i za ile można kupić taką pompę :?:
bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź, pozdrawiam
swizz
 

Re: stukanie z silnika 3.2

Postprzez chevidan » 20 maja 2009, 22:47

nikt chyba Ci nie pomoże na odległość w zdjagnozowaniu tego dżwięku.co do pompy to chyba jednak bym ją wykluczył.pampa albo działa,albo się rozleci i zapali się kontrolka ciśnienia.jeżeli mechanik pomyślał o pompie oleju to myślę że dźwięk wydobywa się z okolic wału przy chłodnicy.może to być np.poluzowane koło pasowe a spotrkałem się też z tym że pasek alternatora wydawał dźwięk który brzmiał jak metaliczne stukanie.poprostu brakowało kawałka paska który styka się z kołem pasowym.na pracującym silniku nie było tego widać a na zgaszonym zawsze tak silnik stanął że tej części paska nie było widać.
Monterey 3.1TD 1996r
33", zawiecha 2"up,buda 2" up
chevidan
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 sty 2009, 16:39

Re: stukanie z silnika 3.2

Postprzez Silvestr » 21 maja 2009, 10:00

Powiem krótko - w tych silnikach zdarzają się przypadki, że stukają hydrauliczne popychacze zaworów. Niech mechanik wsłucha się dobrze z których okolic to stukanie pochodzi...
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: stukanie z silnika 3.2

Postprzez swizz » 21 maja 2009, 17:28

Problem z popychaczami miałem, ale ustąpił po wymianie oleju. Stukanie dochodzi z okolic miski olejowej najczęściej kiedy silnik jest rozgrzany i czasem po "przegazowaniu" cichnie, a pompa ma napęd łańcuchowy?
swizz
 


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości