Opel Monterey - złącze diagnostyczne

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Opel Monterey - złącze diagnostyczne

Postprzez marcing777 » 13 lis 2010, 15:36

Witam wszystkich!

Mój kolega posiada Opla Monterey rocznik 1996 3.2 silnik v6. Jako, że ja posiadam interfejs diagnostyczny opel tech2 i diagnozowałem sobie swojego opla vectrę także z 1996 roku, postanowiliśmy także podłączyć się do tego montereya. Niestety, nie udało nam się znaleźć złącza diagnostycznego. Na zagranicznych forach piszą że złącze jest w konsoli środkowej obok biegów, że jest z lewej strony (słupek przy kierowcy), że go w ogóle nie ma, tylko są luźne kabelki, że może być 3 pinowe, 16 pinowe starego typu, wydaje nam się, że widzieliśmy taką wtyczkę 3 pinową, ale nie jestem pewny, czy coś tym można zdiagnozować? Czy tylko odczytać kody błędów? Proszę o pomoc, gdzie szukać ewentualnie tego złącza, i jak ono wygląda?
Aha, znalazłem manuala do Isuzu Troopera ale z 1998 roku który liczy 11 tys. stron, i tam pokazane jest złącze 16 pinowe pod techa 2 zwisające luźno na kabelku, w okolicach lewego słupka przy kierowcy..... Może w tym montereyu jest tak samo, tylko jest to porządnie schowane. Proszę o pomoc w naprowadzeniu czego i gdzie szukać. Dziękuję z góry. Aha sterownik abs jest w srodku samochodu, tam gdzie zaczyna się konsola środkowa jakby przed drążkami zmiany biegów, za taką plastikową maskownicą.

Pozdr.
Marcin
marcing777
 

Re: Opel Monterey - złącze diagnostyczne

Postprzez marcin75m1 » 13 lis 2010, 18:08

Jest taka luzna wtyka na kabelku ale musisz miec przejsciuwkę isuzu a jakiego masz tego tech2 orginal czy fejsik ,ja mam orginala tech1 z kartami isuzu i u mnie skrzynie aw30-40le diagnozuje reszty niet bo mam 3.1 i pompe bez elektroniki ,ale mam w spisie 3.2, wtyka lata luzno na kabelku dbrze poszukaj jest z takim ala gumowym kapturkiem osłoną .
marcin75m1
 
Posty: 125
Dołączył(a): 25 cze 2009, 16:41
Lokalizacja: Głogów

Re: Opel Monterey - złącze diagnostyczne

Postprzez marcing777 » 13 lis 2010, 19:21

marcin75m1 napisał(a):Jest taka luzna wtyka na kabelku ale musisz miec przejsciuwkę isuzu a jakiego masz tego tech2 orginal czy fejsik ,ja mam orginala tech1 z kartami isuzu i u mnie skrzynie aw30-40le diagnozuje reszty niet bo mam 3.1 i pompe bez elektroniki ,ale mam w spisie 3.2, wtyka lata luzno na kabelku dbrze poszukaj jest z takim ala gumowym kapturkiem osłoną .



Witam

mam fejsik z allegro z wtyczką obd2 ale mam też taki na piny z linią k i l do mercedesa więc to nie problem , i ab-com'a w przypadku montereya pisało że w trakcie implementowania i to mnie zastanowiło....
ok, jak znajde to zobaczymy czy coś go czyta. wlasnie w serwisówce od isuzu był taki kabelek z gumową osloną

pozdr.
Marcin
marcing777
 

Re: Opel Monterey - złącze diagnostyczne

Postprzez tarrin » 01 gru 2010, 13:07

Koledzy, a jesteście pewni, że rocznik 96 w ogóle posiada złącze diagnostyczne? Bo ja nie byłbym taki pewny.
Bo w sumie co by miało diagnozować? ABS-a?
Nie wiem, jak sprawa wygląda z benzyniakami, ale jedyną elektroniką w 4JG2 jest regulator napięcia w alternatorze.
Pozdrawiam.
Tarrin
tarrin
 
Posty: 127
Dołączył(a): 21 cze 2009, 11:52

Re: Opel Monterey - złącze diagnostyczne

Postprzez marcin75m1 » 01 gru 2010, 17:20

U mnie jest skrzynia automat ,a może byc immo ,japonski bighorn od 96 pompa na elektronice tam juz cos wiecej ,ale to prawda w 3.1 nie ma co diagnozowac
marcin75m1
 
Posty: 125
Dołączył(a): 25 cze 2009, 16:41
Lokalizacja: Głogów

Re: Opel Monterey - złącze diagnostyczne

Postprzez 8P8C » 01 gru 2010, 23:48

Witam...
U mnie w 96 roczniku diagnozuje:
Silnik 6VD1,
ABS,
Skrzynie automatyczna,
Immobiliser.

Ale niestety tylko oryginalnym TECH 1
Wszelkie interfejsy typu opcom itp, widza tylko modul immo:(

Pozdrawiam
fmk
C16NZ,C18XE,X20XEV,6VD1,G6CU
8P8C
 
Posty: 235
Dołączył(a): 09 cze 2010, 20:37
Lokalizacja: łódź


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron