Zgnity 3D Trooper- rozkminka....

O wszystkim i o niczym...

Zgnity 3D Trooper- rozkminka....

Postprzez Legend » 05 lip 2022, 23:54

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem 3.2 v6 ze zgnitą ramą w tylnej części - nie jest źle.... ale dobrze też nie.

Miał iśc na pług na działkę - pomysł się zmienił. Stanie pewnie na spalinowym ręcznym pługu bo jest go łatwiej trzymać latem w kondycji i ma mniej elementów, które się mogą zjeb....

do rzeczy, próbowałem toto sprzedać, ale nikt tego nie chce za cenę troche ponad 5kpl z FV.

Silnik git, skrzynia git. Półosie i manszety do wymiany reszta sprawna.

Jako, że minął czas, który dałem sobie na sprzedaż padł pomysł powycinania tegoż w sposób dokumentny, tak, żeby możan to było ganiać po lesie i imprezach.

Plan taki.

chłodnica na tył, uwalić przód, i przesunać do w głąb wraz z lampami, uwalić tył na wzór pickupa i zostawić tylne lampy-tak żeby było wiadomo , że to monterey. Wyciac nadkola ile się da, klatka na tył + profile w progi i jakieś slidery wpuszczane w budę, zaspawać tylny most, winda na pakę z możłiwością nawijania przód i na tył auta lub druga do asekuracji. Opona myślę, że max 33x12,5x15 - auto ma jeżdzić na seryjnym układzie i być w miae bezawaryjne.

Pytanie.

czy ktoś ma coś podobnego tak aby rzucić okiem :)
do ilu kg, teoretycznie można zejśc z masy.

Z kwestii części...

jeśli dojdzie do pomysłu to sprzedania będzie bagąznik, felgi z kołami, i chętnie wymienię za jakiś szpej lub tanio oddam fajne dywany, plastiki szyby itp, ktoś chętny?

co o tym pomysle sadzicie? :)
Załączniki
IMG_4874.JPG
IMG_4874.JPG (103.64 KiB) Przeglądane 11262 razy
IMG_4872.JPG
IMG_4872.JPG (143.67 KiB) Przeglądane 11262 razy
IMG_4870.JPG
IMG_4870.JPG (142.26 KiB) Przeglądane 11262 razy
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Rozkminka....

Postprzez miras7 » 09 lip 2022, 18:20

W zasadzie pomysł prawie taki jak mój sprzed roku czy dwóch... więc niegłupi :)21
Tylko ja nie chciałem pakować wyciągarki (albo wyczyn albo czasówki) i jeśli do przepraw nie ścigania to poszedł bym w przełożenia główne 4.55 i koła 35". Co do masy... wyciętą budę zastąpisz klatką, dojdą większe koła i ewentualnie wyciągarki. Myślę, że jak nie będzie ważył więcej niż teraz to będzie bardzo dobrze. W zasadzie w żadnej klasie tym nie zawojujesz, ale też bym chciał sprawdzić co potrafi Troopek w terenie (bo mojego to mi szkoda)
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1782
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Rozkminka....

Postprzez Legend » 09 lip 2022, 19:44

po odzewie zaczynałem sądzić, że znowu upadłem na łeb z wysokości Dobrze, że nie :)

Pojazdu o masie 1T z tego nie zrobię, na gotowo chciałbym się zamknąć w jakieś 1,7T Winda po to, żeby startować w klasie wyciągarek elektrycznych. Żeby nawiązać walkę to musi być dobry wkład między fotelem a pedałami a za takiego się nie uważam. Auto ma być bezawaryjne na fabrycznych podzespołach. Pytanie czy lepiej np 33x12,5 z blokadą przodu czy np 35 ale bez blokady?
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Rozkminka....

Postprzez Jake » 09 lip 2022, 20:35

Ja odzewu nie dalem, bo rajdy i zmoty to nie moja bajka wiec de facto nie mam zadania.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Rozkminka....

Postprzez Legend » 09 lip 2022, 21:00

Jake...jaka zmota? To będzie seryjny aczkolwiek wycięty trochę Łopel :)

jak ktoś chętny na szpej pt bagażnik, szyby, dywaniki to pisać :)
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Rozkminka....

Postprzez miras7 » 10 lip 2022, 09:02

Osobiście nie miał bym odwagi na blokadę z przodu. No może jakiś pneumatyk i myślenie gdzie i kiedy użyć. Z jednej strony na 33" prześwitu mi (prawie) nigdy nie brakło, z drugiej strony Vitara na stalowym przodzie i lifcie od Radzika jeździ na 33" i z tym już nie powalczysz (prześwit, masa). Ale i tak to wszystko by mi nie przeszkodziło w podjęciu próby budowy takiego Troopka.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1782
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Rozkminka....

Postprzez Legend » 26 lip 2022, 21:09

no dobra projekt rusza....od 1 sierpnia....

pytanie.

macie jakiegoś dostawce węży do chłodnic? Gdzie kupić kawałki rurek w ocynku tak żeby poprowadzić układ wodny. Jakas sprawdzona dodatkowa pompa wody? Składać to na oryginallnej chłodnicy? Będzie to układ eletrkyczny, jakiś wiatrak polecacie?

Chcę aku dać do tyłu, jaki przekrój kabla?
Jaki alternator użyć? Najlepiej zamknięty . Jakieś sprawdzone i przetarte szlaki?

Wyrzucanie pompy abs...warto? Czy wypiac bezpiecznik i wszystko?

no i najtrudniejsza sprawa....rury na klatkę. Raz to robilem 20 lat temu na kolankach hamburskich....hehe....kupic giętarkę? Opłaca się to na jedno auto?
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Rozkminka....

Postprzez miras7 » 26 lip 2022, 21:36

Kiedyś stosowałem gumowe zbrojone rury do gorącej wody Fagumit. Widziałem też układy z miedzi, a teraz to chyba bym robił z jakiegoś takiego alupexu czy jak to się nazywa, da się wyginać ręcznie i montujesz na złączki skręcane.
Chłodnicę warto dać wydajniejszą. Do mniejszych silników dawałem ze starego Mondeo, z dwoma wiatrakami. Sprawdzonej pompy nie podpowiem, ale może coś z oryginalnych konstrukcji np z VW T4,T5 itd ?
Osobiście uwielbiam alternatory bodajże z BMW E34, takie w pełnej obudowie ze snorkelem!, mają 140A, ale rzadko już występują. Popularne teżsą z VW 2.0tdi ze sprzęgłem w kółku pasowym, ale są ażurowe.
Jak nie budujesz na nowo układu hamulcowego to chyba nie ma sensu wywalać pompy, chyba, że walczysz o każdy kg.
Możesz kupić giętarkę ręczną, lewarkową, za kilka stówek i przy odrobinie cierpliwości ogarniesz klatkę. Tylko pytanie czy Ci się chce? Kilka lat temu znajomy woził swojego FJ Cruisera gdzieś na Śląsk i klatka homologowana do FIA kosztowała go niecałe 4kpln
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1782
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Rozkminka....

Postprzez Legend » 26 lip 2022, 21:55

myślałem o pompie elektrycznej - są takie uniwersalne, tylko nie chciałem przegiąc.

cel to zrobić to budzetowo i przy okazji mieć zabawę i czegoś sie nauczyć :) Dlatego chce unikać "warsztatów"
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Rozkminka....

Postprzez miras7 » 26 lip 2022, 22:27

Też pisałem o elektrycznej. Niektóre auta, jak np T4 itp mają takową dodatkowo w obiegu, żeby wychłodzić silnik po jego zatrzymaniu.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1782
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Rozkminka....

Postprzez Jake » 26 lip 2022, 22:59

1)Pompa do ukladu chodzenia - elektryczna, albo od jakiegos auta albo uniwersalna, dopasuj do srednicy przewodow
2)Wentylatory to nie klopot, teraz bardzo latwo kupic dobre, wydajne i niedrogie. Mroova ostatnio kupowal na przyklad bo wywalil wisko u siebie.
3)Pompa ABS powinna IMHO wyleciec. Upraszczasz uklad, minimalizujesz ryzyko awarii w ciezkim terenie i ulatwiasz sobie prowizoryczna naprawe zeby dojechac do domu / do brzegu bagna (niepotrzebne skreslic). Wywal tez korektor na tylnym moscie. Uklad sprowadzi sie do 2 pompy, 2 trojnikow, 5 krotkich i 1 jednego dlugiego wezyka. Przy okazji zwalniasz miejsce pod maska na cos tam. Poza tym nie powinno sie jezdzic z zamontowana pompa ktora nie dziala i jest odlaczona, bo jest ryzyko ze pod wplywem jakiegos czegos ustawi Ci sie tak, ze nie bedzie przez nia przeplywu = nie bedzie hamowania w ogole.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Rozkminka....

Postprzez miras7 » 27 lip 2022, 09:23

Jake napisał(a):.....
Poza tym nie powinno sie jezdzic z zamontowana pompa ktora nie dziala i jest odlaczona, bo jest ryzyko ze pod wplywem jakiegos czegos ustawi Ci sie tak, ze nie bedzie przez nia przeplywu = nie bedzie hamowania w ogole.

To nawet nie wiedziałem, że to niebezpieczne. U siebie robiłem wszystkie nowe przewody to i pompa wyleciała.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1782
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Rozkminka....

Postprzez Jake » 27 lip 2022, 13:28

Nie jest jakos bardzo prawdopodobne, ale z konstrukcji pompy technicznie mozliwe. Ja mialem ambicje naprawic ABS, wiec pompa zostala...ale oczywiscie ABS nie dziala i predzej sprzedam auto niz dzialac zacznie.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Rozkminka....

Postprzez Legend » 27 lip 2022, 23:48

zapytam zaocznie bo nie mam jak spojrzeć, pewnie trzeba zaślepiać. Czym?

jaka rurka na klatkę?

Rolbar chce zrobić grubszy, pałaki dookoła chudsze.

Kurde jak skończe to chyba sprzedam tego PatroMonterey'a.... :)
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Rozkminka....

Postprzez Jake » 28 lip 2022, 00:26

A co chcesz zaslepiac? Rurki hamulcowe? Nieee tedy droga. Uprosc uklad. Wywal korektor, wywal agregat ABS. Doloz zwykly trojnik. Z pompy hamulcowej prowadzisz jeden przewod na trojnik i rozprowadzasz na lewy i prawy przod. Drugie wyjscie pompy prowadzisz tez po grodzi do prawego przedniego nadkola i tam podlaczasz sie do dwojnika i przewodu idacego na tylny most. I tyle. Drugi przewod idacy na tyl (do korektora) calkowicie usuwasz razem z korektorem. Masz malo przewodow, nic sie z niczym nie krzyzuje, latwo znalezc usterke i naprawic w blocie. Zaslepic musisz za to otwory po tylnych czujnikach ABS.Przednie moga zostac niezaslepione. Z tylu ewentualnie mozesz zsotawc stare czujniki w roli zaslepe, chociaz tylne czujniki to jest przeklenstwo przy wymianie dyfra i jesli chcesz myslec przyszlosciowo i np. moc wymienic szybko glowke tylnego mostu w warunkach polowych to warto sie tych czujnikow pozbyc i zalozyc tam jakies zaslepki.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Rozkminka....

Postprzez miras7 » 28 lip 2022, 10:26

Legend napisał(a):zapytam zaocznie bo nie mam jak spojrzeć, pewnie trzeba zaślepiać. Czym?

jaka rurka na klatkę?

Rolbar chce zrobić grubszy, pałaki dookoła chudsze.

Kurde jak skończe to chyba sprzedam tego PatroMonterey'a.... :)

Sprawdź ich ofertę: https://www.ireco.com.pl/
Wykonują też elementy wg podanych wymiarów do własnego montażu
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1782
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Rozkminka....

Postprzez Legend » 28 lip 2022, 13:33

kuzwa dlubanie przy zakuwaniu tych przewodow to jest rzecz, ktorej nie znosze, oby mi zapału starczyło hie hie :) jake, miras dzieki za rady
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Rozkminka....

Postprzez Jake » 29 lip 2022, 22:36

Powaznie? Ja to akurat dosc lubie. Ale jak nie chcesz sam robic to z miedzi wygnie Ci takie jakie chcesz co drugi warsztat przy ulicy. Tylko zmierzyc dlugosc.
Stalowe lub z miedzioniklu mozesz zamowic na wymiar tu:
https://przewodyhamulcowe.eu/ - nie wiem czemu strona nie dziala
stalowe tez tu:
https://przewody-hamulcowe.pl/przewody- ... g-dlugosci
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Rozkminka....

Postprzez miras7 » 23 wrz 2022, 11:00

Legend napisał(a):Jakiś czas temu stałem się posiadaczem 3.2 v6 ze zgnitą ramą w tylnej części - nie jest źle.... ale dobrze też nie.

Miał iśc na pług na działkę - pomysł się zmienił. Stanie pewnie na spalinowym ręcznym pługu bo jest go łatwiej trzymać latem w kondycji i ma mniej elementów, które się mogą zjeb....

do rzeczy, próbowałem toto sprzedać, ale nikt tego nie chce za cenę troche ponad 5kpl z FV.
...

Działasz coś z tym? Czy jednak będziesz wolał sprzedać? Jeśli to drugie to daj znać.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1782
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Rozkminka....

Postprzez Legend » 23 wrz 2022, 20:55

wyprzedaje z niego graty ze rodka bo będzie cięty.

Sprzedaję Montereya na patrolu bo diesel do mnie nie przemawia. Wole PB
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron