Strona 1 z 1

Die Wunderwaffe - Trooper 89r by Bigdon

PostNapisane: 06 lip 2015, 23:20
przez bigdon
Siemano Wszystkim
Stwierdziłem że z racji remontu mojej Skorupki należy jej sie oddzielny temat :D Isuzu Trooper z 1989r. w oryginale silnik 2.8td któremu jak się okazało padło turbo i chlało litry oleju. Udało mi się wyrwać silnik 3.1td wraz ze skrzynią. Pierwszy pomysł to szybka przekładka i jazda na Frączki. Ale po tym jak auto wjechało na kanał to poprostu :o Rama a właściwie jej brak wywołała falę ciągnących się za nią pomysłów. Pierwszy to remont i zrobienie sprężyn na tył ale o tym później. Idea całego auta opiera się na zrobieniu jak najlepszego auta małym kosztem, czyli jak każdy projekt... Z racji zaplecza warsztatowego nie jest to problem, na szczęście. Rama będzie odrestaurowana na oryginał, przy czym tylna zawiecha będzie się opierać na moście być może od Montka na springu. Przód zostaje fabryczny bo czemu niszczyć coś co fabryka zrobiła, a skoro japońce tam wymyśliły to mi to gra. Na początek kilka fotek z początku remontu, który w sumie zaczął się w środę.

Re: Die Wunderwaffe - Trooper 89r by Bigdon

PostNapisane: 06 lip 2015, 23:22
przez bigdon
dalej

Re: Die Wunderwaffe - Trooper 89r by Bigdon

PostNapisane: 06 lip 2015, 23:24
przez bigdon
kolejne foty niebawem (mam nadzieję), a tu fotki z poprzedniego projektu nie którym znanego https://goo.gl/photos/B7CQxN2cH3i691Xa6

Re: Die Wunderwaffe - Trooper 89r by Bigdon

PostNapisane: 08 lip 2015, 01:33
przez Legend
Jesus :shock:

wytrwałości....

Re: Die Wunderwaffe - Trooper 89r by Bigdon

PostNapisane: 08 lip 2015, 08:54
przez peterek66
Ta... 8-)
Powodzenia :)2

Re: Die Wunderwaffe - Trooper 89r by Bigdon

PostNapisane: 16 lip 2015, 23:00
przez bigdon
W sobotę, zaczęliśmy robotę przy ramie, zostały wycięte szablony i "reperaturki" z blachy 2mm. Większość pewnie pomyśli co to ma znaczyć ze blacha, a nie profil zamknięty, a to dlatego że rama robiona jak wcześniej wspominałem będzie na oryginał i blacharz powiedział że taka konstrukcja będzie mocniejsza niż profil. W środku ramy będą wzmocnienia. Do tego zawieszenie na sprężynie na sierżancie co da niesamowicie duży wykrzyż 8-). Zdjęć ni ma bo nie było właściwie co robić. Pewnie po weekendzie coś wrzucę. :D

Re: Die Wunderwaffe - Trooper 89r by Bigdon

PostNapisane: 20 lip 2015, 22:05
przez MAVV
dawaj Tatuś bo zlot juz blisko :shock:

Re: Die Wunderwaffe - Trooper 89r by Bigdon

PostNapisane: 22 lip 2015, 18:34
przez MarekŻ
O kurwejo ta zżarta rama to są skutki zlotów we Frączkach. Tamtejsze torfy są bardzo kwaśne i żrące :lol: Kolega Damian jak w ubiegłym roku po zlocie nie umył Nivy i tak sobie rok postała to ją załatwiło na całego. Dziura na dziurze ale jak będą kręcić gdzieś film o Flinstonach do już auto bez podłogi gotowe :D Pewnie jak by dywaniki wyjął to można by się nogami odpychać.