kolejność zapłonu silnik 2,6

Isuzu Trooper

kolejność zapłonu silnik 2,6

Postprzez ekopiter » 09 sty 2011, 14:10

Witam kolegów !
może ktoś z was wie jaka jest kolejność zapłonu w silniku 2,6 ?
ekopiter
 

Re: kolejność zapłonu silnik 2,6

Postprzez mariojura » 09 sty 2011, 17:09

Pewnie 1 3 4 2. 99% czterocylindrowców tak ma.
Trooper 2.8TDI
mariojura
 
Posty: 208
Dołączył(a): 16 paź 2008, 08:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec, Jura Krakowsko Częstochowska

Re: kolejność zapłonu silnik 2,6

Postprzez Nahen/thor_ » 09 sty 2011, 17:20

W Haynesie jest schemat dla silników v6 i rzędowych.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kolejność zapłonu silnik 2,6

Postprzez ekopiter » 09 sty 2011, 20:27

Wielkie dzięki!
Chciałem wyczyścić kopułkę a to nie takie łatwe ,stwierdziłem ,że łatwiej będzie odkręcić cały aparat zapłonowy,no i jak stwierdziłem tak zrobiłem.Problem się zaczął jak po ustawieniu koła na wale i koła zębatego rozrządu na punkty i po włożeniu aparatu iskra na pierwszy tłok silnik nie odpalił, kombinowałem na różne sposoby,przestawiałem kółko zębate aparatu po kolei i nic.Może macie jakiś praktyczny sposób na ustawienie aparatu? 1342 porywa się to z moją dotychczasową wiedzą zacząłem wątpić czy Japończycy nie zrobili psikusa i pierwszy tłok nie umieścili tam gdzie nasi czwarty.
ekopiter
 

Re: kolejność zapłonu silnik 2,6

Postprzez mariojura » 09 sty 2011, 21:21

Ustawienie kół na znaki to nie wszystko. Ustaw całą aparaturę jeszcze raz na znaki, zdemontuj aparat zapłonowy, przekręć silnik o 180 stopni tak żeby był znowu na znakach, załóż aparat na pierwszy cylinder i odpal. Powodzenia w "naprawie". Później podedukuj co było nie tak :)21.
Trooper 2.8TDI
mariojura
 
Posty: 208
Dołączył(a): 16 paź 2008, 08:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec, Jura Krakowsko Częstochowska

Re: kolejność zapłonu silnik 2,6

Postprzez ekopiter » 13 sty 2011, 14:20

Witam!
Kolego Mariojura dzięki za poradę ale potwierdziły się moje przypuszczenia. jest przestawiony rozrząd o 180 stopni i teraz 1 jest 4.ktoś przy zakładaniu paska przestawił wał o jeden obrót. teraz znaki pokrywają się na czwartym.doszedłem do tego w ten sposób:
1 wkręciłem świece tylko na pierwszy tłok kręcąc wałem wyczułem kiedy ma sprężanie,ustawiłem na znak wał,znak na kole rozrządu nie pasował.
2ustawiłem aparat na pierwszy, przykręciłem resztę swiec
zaskoczył od razu.
Jak widzisz nie jestem taki zielony po prostu już kilka lat się nie grzebałem w silnikach.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc
ekopiter
 

Re: kolejność zapłonu silnik 2,6

Postprzez skiczu » 14 sty 2011, 00:16

ekopiter napisał(a):Witam!
Kolego Mariojura dzięki za poradę ale potwierdziły się MOJE !!! przypuszczenia. jest przestawiony rozrząd o 180 stopni i teraz 1 jest 4..

Co to znaczy MOJE?!!! Dwa posty wcześniej mariojura o tym pisał... Jakieś prawa autorskie obowiązują... :)3
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: kolejność zapłonu silnik 2,6

Postprzez ekopiter » 16 sty 2011, 15:39

Kolego Skiczu !
Prawa autorskie obowiązują.Mariojura napisał'' obróć silnik o 180 stopni ''jak to zrozumieć -dosłownie?
Wał obuciłem o 360, rozrząd o180,całego silnika nie obracałem.Radzę czytać ze zrozumieniem zanim wystawisz opinię.
ekopiter
 

Re: kolejność zapłonu silnik 2,6

Postprzez mariojura » 16 sty 2011, 22:09

Kolego Ekopiter nie ma się co unosić. Chodziło mi dokładnie o przekręcenie wałem dookoła i rozrządem o 180 (Skiczu zrozumiał). To jest częsta przyczyna takiej "usterki". Mój błąd, że pisze czasem zbytnimi skrótami myślowymi. Ale następnym razem spróbuj obrócić silnik głowicą na dół. Ciekawe czy pomoże? :)21
Trooper 2.8TDI
mariojura
 
Posty: 208
Dołączył(a): 16 paź 2008, 08:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec, Jura Krakowsko Częstochowska


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron