Nacinanie bieżnika przy oponach!?!?!?

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Nacinanie bieżnika przy oponach!?!?!?

Postprzez Silvestr » 17 sty 2010, 22:31

Co sądzicie o nacinaniu bieżnika? Niektórzy nacinają kątówką aby "poprawić" właściwości nie tylko w terenie, ale na ile to skutecznie i opłacalne? Kiedyś widziałem nawet ogłoszenia firm sprzedających opony, że również nacinają bieżnik. Co o tym sądzicie? Mam oponki dość ładne, ale posiadają głębokie wzdłużne kanały a poprzecznych w zasadzie nie ma... Zacząłem się w związku z tym zastanawiać, czy ich delikatnie nie ponacinać. Ciekawe jak się potem ma sprawa wyważenia takich opon?
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Nacinanie bieżnika przy oponach!?!?!?

Postprzez dominik502 » 19 sty 2010, 13:59

Rozmawiałem kiedyś na ten temat z wulkanizatorem z 40-letnim stażem i powiedział mi, że nacinanie bieżnika może wiązać się z odrywaniem "kostek", które powstaną po przecięciu wzdłużnego klocka. Jeśli opona ma być eksploatowana tylko w terenie to nacinanie ma sens, jednak przy jeździe po płaskim nacinanie może powodować gorszą trakcję i szybsze zużycie opon.
Żeby było tanio musi być drogo.
Obrazek Troopek 2.6 90r
dominik502
 
Posty: 158
Dołączył(a): 05 lis 2009, 11:39
Lokalizacja: Płońsk

Re: Nacinanie bieżnika przy oponach!?!?!?

Postprzez Silvestr » 19 sty 2010, 15:39

O taką odpowiedź mi chodziło :)2 Dzięki...
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Nacinanie bieżnika przy oponach!?!?!?

Postprzez Osa-Iko » 29 sty 2010, 22:05

Kiedyś to robiłem i nie było problemów ani z trakcją ani z wyważaniem.Zależy kto,jak i co wytnie.Nacinałem właśnie poprzeczne (tak samo zużyte jak i u Ciebie Silvestr) .Nawiasem mówiąc to dosyć częsty zabieg szczególnie w samochodach ciężarowych i biegających tylko w terenie.Szczególnie ci drudzy tną na maxa wymyślając dziwaczne wzory by polepszyć wybieranie,bądź też oczyszczanie opony.
Osa-Iko
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 paź 2008, 19:46
Lokalizacja: ok.Stargard Szczeciński

Re: Nacinanie bieżnika przy oponach!?!?!?

Postprzez dominik502 » 07 lut 2010, 15:42

W autach ciężarowych karkas jest sporo grubszy niż w oponach terenowych ( nawet nalewki starają się robić na karkasach ciężarowych), dlatego nacinanie takich opon jest stosowane. Oczywiście do jazdy w terenie stosuje się nacinanie, chociaż ja osobiście bym nie polecał. Jeśli producent zrobił konkretny bieżnik, to po co po nim poprawiać?
Żeby było tanio musi być drogo.
Obrazek Troopek 2.6 90r
dominik502
 
Posty: 158
Dołączył(a): 05 lis 2009, 11:39
Lokalizacja: Płońsk


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron