Gdzie zamawiać części ?

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 15 lip 2022, 21:11

Byłem dziś przypadkiem w hurtowni Inter Cars. Magazyn wielki , ale gdy spytałem o wąż od chłodnicy do Montereja to Pani nie znalazła , spytałem o wisco - nie ma . Spytałem co jest ? Pani powiedziała , że do układu chłodzenia do Montereja nie ma nic. Wersja 3.2 v6 . Spytałem więc czy może do frontery 3.2 coś jest , też nic jeśli idzie o układ chłodzenia . Dopiero nabyłem Opla i co teraz ? Wywala mi wąż od chłodnicy , widzę , że jakiś sztukowany , wisco nie działa . I nie wiem co zrobić .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Jake » 15 lip 2022, 21:44

Przyzwyczaj sie, to nie VW Golf ze w interCarsie dostaniesz wszystko. Od reki sa dostepne filtry, lozyska, usczelki i moze garsc innych czesci. Albo uzywka, albo sciagnie z USA albo dobieranie z uniwersalnych. W Stalowej Woli na szrocie w zeslzym roku stal Trooper 3.2, z ktorego wyjalem silnik. Byly te weze, jak nie wyrzuli to dalej sa.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 15 lip 2022, 22:02

Jestem z Gdańska . Ze stanów jeszcze nigdy nic nie zamawiałem , może się przyzwyczaję z czasem . Może tem wąż dopasuje z innej marki auta , bo w częściach używanych też coś nie mogę się doszukać ni na Allegro ni w Olx
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Jake » 16 lip 2022, 01:16

1)Tu masz namiary na zlom w Stalowej Woli. Zadzwon, jak jeszce nie wypieprzyli tych czesci to moze zgodza sie wyslac. https://www.wtorstal.pl/kontakt/dane-teleadresowe
2)Ten kolega memberlist.php?mode=viewprofile&u=2740 rozebral z tuzin Trooperow. Pisz, albo dzwon, numer wyslalem Ci na PW.

Jak chcesz jezdzic Trooperem musisz nauczyc sie kombinowac. Jak mowilem - to nie VW Golf, nie ma nic na tacy, a za 3-4 lata bedzie dwa razy gorzej niz jest, bo auto juz robi sie niepopularne.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 22 lip 2022, 21:52

Dzięki za namiary . Zamówię i wymienię ten wąż , ale na razie jest problem z dużym ciśnieniem w układzie chłodzenia, auto pojedzie do mechanika na diagnozę , gdyż samodzielnie bez głębszej praktyki nie jestem w stanie nic zrobić . Zobaczymy jakie jeszcze części będą potrzebne .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Jake » 22 lip 2022, 22:40

Jest tylko jedna przyczyna rosnacego cisnienia w ukladzie chlodzenia... wiesz jaka.
Wiec szykuj sie na duze zamowienie z rockauto z USA xD
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 23 lip 2022, 00:01

Wiem , wiem już raz tak miałem , wtedy pompę wody kupiłem bez problemu . Zobaczymy jak teraz wyjdzie . Dam znać .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Jake » 23 lip 2022, 00:55

Nie mialem na mysli pompy wody.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 23 lip 2022, 08:23

Nie wiem co miałeś na myśli , za bardzo nie znam się na mechanice , tym bardziej nie zeznam jeszcze tego silnika, ale cieszę się , że mogę liczyć tutaj na wsparcie i podpowiedzi . Dzięki temu dowiedziałem się że jest te rockauto , w sumie to się cieszę że wogóle można te części zamawiać . Potem dopytam jak już technicznie to wygląda, albo doczytam we wcześniejszych wątkach . Auto ma być do turystyki , więc czas oczekiwania na przesyłkę nie gra dla mnie roli. W sumie nie ma dla znaczenia z jakiego miejsca ktoś robi wysyłke , czy z Malborka czy z USA . Chyba że te paczki giną po drodze albo inne problemy których nie jestem świadomy . Wracając do tych potrzebnych części to dam znać , pewnie będą jednak potrzebne . Problem może być jak będzie potrzebna uszczelka albo inna śrubka za 2 dolary , a wysyłka pewnie droga . Może uda się tak jak piszesz zrobić od razu większe zamówienie . Jeszcze raz dzięki .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Jake » 23 lip 2022, 11:26

Zrob test CO2. Wysokie cisnienie w ukladzie chlodzenia to czesto skutek wydmuchanej uszczelki pod glowica. Tlok pompuje cisnienie sprezania do ukladu chlodzenia. To mialem na mysli mowiac ze szykuj sie na wieksze zamowienie.
Uszczelki jeszcze czasami da sie dostac w Polsce, zalezy ktore. Inne da sie latwo dorobic.
Kazda plaska uszczelke jestem Ci w stanie narysowac w CADzie, potem zamawiasz wyciecie na ploterze i sa.
O remoncie i pozyskiwaniu czesci sporo bylo pisane. mcgiver wyremontowal jedno 3.2, teraz zabiera sie za 3.5, wiec jest na swiezo z tym co skad i po ile.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 23 lip 2022, 23:24

Zrobiłem już test , taki płyn niebieski plus rurka. Po około 10 minutach płyn robi się na parę sekund jakby lekko zielonkawy , a za kilka sekund znowu robi się niebieski jak na początku . Potem już ciśnienie wzrasta i powoli wywala płyn i koniec testu . Robiłem dwa razy i wyszło tak samo . Dziwne , że płyn wraca do niebieskiego. W instrukcji pisze że zielony - lekko uszkodzona uszczelka , żółty - uszkodzona uszczelka . W zbiorniczku wyrównawczym nic się nie dzieje , temperatura na wskaźniku poprawna , nie rośnie i nie spada, z rury nie dymi . Obroty falują , lecz jest lpg , spaliny dziwnie pachną . Jutro do mechanika oddaje . Dzięki za tą podpowiedz z tymi uszczelkami . Za pare dni mechanik postawi diagnozę to dam znać .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 27 lip 2022, 17:57

Witam . A więc wąż gumowy w v6 3.2 , górny od chłodnicy jest idealnie taki sam , jak w polonezie dolny wąż od chłodnicy . Pasuje kształtem , średnicą i długością . U mnie jest nieoryginalny , za krótki i spada, ciśnienie w układzie chłodzenia jest , ale trzeba zmienić ten wąż i wtedy się zobaczy czy te ciśnienie jest ok , czy będą inne problemy .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Jake » 05 sie 2022, 13:30

Powodzenia ;) dawaj znac jak postepy.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 08 sie 2022, 15:17

Będzie ściągana głowica , znaczy remont góry silnika, albo uszkodzona uszczelka pod głowicą, albo głowica. Zobaczymy . Czekam w kolejce u mechanika . Za miesiąc zaczynamy .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 08 sie 2022, 15:24

Chętnie kupiłbym inny sprawny silnik , ale to nie golf 1.9 tdi , i silników brak na aukcjach. Pojawił się właśnie na Olx - montery po dachowaniu chyba za 3 tyś , ale zarezerwowany i daleko . Co do tego remontu to nie wiem czy to się uda, wydaje mi się to skomplikowane i ryzykowne zadanie , takie mam doświadczenia z wcześniejszych remontów .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 08 sie 2022, 15:28

Sorki , że tak po kawałku pisze , a nie w jednej całości, ale coś nie mogę wysłać dłuższej wiadomości . Pewnie jednak będę zamawiać te części w USA . Mam jeszcze miesiąc , może znajdę sprawny silnik .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Jake » 08 sie 2022, 16:39

A nie mowilem? XD

Jak chcesz sprawny silnik stoi w Stalowej Woli. Cos kolo 3000zl z kompletnym osprzetem, wiazka i skrzynia biegow.
Ale to wcale nie jest lepsza opcja. Nie wiesz co siedzi w srodku, to bedzie silnk po 200/300/400 tysiacach kilometrow. Nie wiadomo jak jezdzony. Jak zrobisz remont to raz wiesz co masz, dwa masz spokoj na lata. Chyba ze ma byc tanio i szybko, ale bez gwarancji - to wtedy tak.
Glowice spokojnie zdejmiesz i ogarniesz sam. Mroova ostatnio to robil u siebie, bo juz mial dosyc partolenia mechanikow.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez miras7 » 08 sie 2022, 17:02

To warto zajrzeć do tematu, o którym Jake wspominał viewtopic.php?f=4&t=7374
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 08 sie 2022, 17:16

W zeszłym roku robiłem w renomowanym warsztacie górę silnika w vw t4 , zawory spotkały się z tłokami , zapłaciłem 6500 , po odebraniu auta okazało się że jest problem z wałem i nie da się jeździć . Kasy nie oddali , kupiłem 2 silnik za 1 tyś o wymiana z płynami i nowym rozrządem wyszło 1700 . Razem 2700 i śmiga auto bez problemów . Wcześniej robiłem górę w e34 , mechanik mówił zrobisz i będziesz wiedział co masz , kasy poszło sporo . Auto jeździło po remoncie miesiąc i oddałem ze złości na złom , straciło kompresje , warsztat sprawdzony z polecenia ale kasy nie odzyskałem .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 08 sie 2022, 17:33

I boje się tych remontów . Ale będę próbować . Mam teraz mechanika który robi mi auta i mnie zadziwia . Wyłapuje błędy , poprawia po innych i jest ok , auta śmigają . A mam tych starych aut kilka . Tak wiec czekam w kolejce i zobaczymy . Dzięki za wsparcie !
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 08 sie 2022, 17:35

Jak tym montereyem jadę to mam banana , chce go zrobić , na toyote 80 tke nie mam kasy , podobno się nie psują hehe .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Jake » 09 sie 2022, 02:51

miras7 napisał(a):To warto zajrzeć do tematu, o którym Jake wspominał http://www.trooper4x4.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=7374

Akurat mowielm o mroovie;
viewtopic.php?t=8445
ale temat mcgivera jest bogatszy w informacje
Bowke napisał(a):W zeszłym roku robiłem w renomowanym warsztacie górę silnika w vw t4 , zawory spotkały się z tłokami , zapłaciłem 6500 , po odebraniu auta okazało się że jest problem z wałem i nie da się jeździć . Kasy nie oddali , kupiłem 2 silnik za 1 tyś o wymiana z płynami i nowym rozrządem wyszło 1700 . Razem 2700 i śmiga auto bez problemów . Wcześniej robiłem górę w e34 , mechanik mówił zrobisz i będziesz wiedział co masz , kasy poszło sporo . Auto jeździło po remoncie miesiąc i oddałem ze złości na złom , straciło kompresje , warsztat sprawdzony z polecenia ale kasy nie odzyskałem .

Kiepsko. Ale to nie dowodzi ze remonty sa zle, tylko ze ogromna wiekszosc mechanikow w polskich warsztatach to zwykle konowaly, ktorzy odwalaja swoja robote w beznadziejny sposob. I to samo tez przydarzylo sie wspomnianemu mroovie. Wiec w koncu zrobil sam. 10x lepiej.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez miras7 » 09 sie 2022, 09:37

Jake napisał(a):......
O remoncie i pozyskiwaniu czesci sporo bylo pisane. mcgiver wyremontowal jedno 3.2, teraz zabiera sie za 3.5, wiec jest na swiezo z tym co skad i po ile.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Jake » 09 sie 2022, 12:25

Aaa :) Ale to wczesniej. ;D
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdzie zamawiać części ?

Postprzez Bowke » 18 wrz 2022, 13:56

Po 2 miesiacach oczekiwania w kolekce u mechanika , jest już wrzesień a mechanik stwierdził , że za dużo roboty aby wymienić te uszczelki pod głowicami . Nie znam innego dobrego mechanika i Jestem w kropce. Nie wiem czy ktoś może polecić mechanika w pomorskim ? Czy mam to sam naprawiać , a jestem glazurnikiem ? Brak fachowców u mnie .
Bowke
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 lip 2022, 21:20

Następna strona

Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości